Spa Rezervasyon

Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Sivilce ve akne bakımı; yağ dengeleyici, gözenek sıkılaştırıcı ve dezenfekte edici özelliğe sahiptir. Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur.

Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar,cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller.Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için olusan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlasarak akne ve kistik aknelere dönüsebilir.

Öncelikle kişinin cilt yapısı, yaşı, yeme-içme alışkanlıkları ve sivilce yoğunlugu gibi konulari gözönünde bulundurarak işleme başlıyoruz. Sivilce bakımı için tamamen bu yönde geliştirilmiş özel ürünler (AHA'lı) kullanarak cildin derinlemesine temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini, siyah noktalardan arınmasını, yağ (sebum) salgısının dengelenmesini, gözeneklerin sıkılaşmasını ve en önemlisi hiçbir şekilde sıkma işlemi yapmadan sivilcelerin kurutulmasını ve yenilerinin çıkışının önlenmesini sağlamaktayız.

TOPLAM