Spa Rezervasyon

Register Remind My Password
Sign in

Antalya'nın En İyi Spa Merkezleri

1- Akra Barut Hotel

 

2- Hotel Su

 

3- Rixos Downtown

 

4- 

 

5- Onay Hamamı

 

 

Aroma terapi 
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir.
Bu masajda dikkat edilen, ritmik el hareketleri ile lenfatik sistemi hedefleyen hafif, nazik, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Özyağlarla (esansiyel yağlar) yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır, yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur.
Aromatik özyağların keyifli kokusu, zihninizi yatıştırır, ruhunuzu okşar, dinlendirir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Bali

Mumlarla aydınlatılmış, loş bir odada, gözleriniz kapalı uzanmış yatıyorsunuz.
Yasemin, sandal ağacı ve lavanta kokuları başınızı döndürüyor. Rahatlatan dokunuşlarsa tüm yorgunluğunuzu alıyor. Bali masajı Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır.
Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar.
Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir; enerji seviyesi yükselir, dengelenir; tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.

Sıcak Taş
Volkanik lav bazalt taşlar vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür.
Vücutta hoş ve derin bir rahatlama duygusu yaratır. Stres giderici özellikte olan volkanik ısıtılmış taşlar vücudunuzdaki çakra merkezlerine uygulanıp sizi rahatlatırken ,derin ve akıcı bir masaj bedeninizin doğal iyileştirme güçlerini harekete geçirecektir.
Sıcak taş terapisinde vücudunuz dengeyi ve canlılığı, doğanın gücü ve insan dokunuşlarının birlikteliği sayesinde kazanır. Bu rahatlatıcı, kas dinlendirici masaj yer kürenin enerjisi ile birleşmektedir. Uzun, akıcı dokunuşlar ile düzgün, ısıtılmış natürel volkanik taş, vücudunuzda kayarak hareket eder.
Sıcaklık negatif enerjiyi nötr hale getirirken hisleriniz üzerinde yatıştırıcı etkisi olur.

Spor Masajı
Sportif aktivitelerde vücudun fiziksel gücünden maksimum yararlanmak için direkt olarak kaslara uygulanan derin doku masajıdır.
Kasları rahatlatmak, enerji ve güç kazandırmak için baş parmak baskısı ve dirseklerle derinlemesine uygulanan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarkarının değişik olmasıdır.
Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar gösterir. Fiziksel aktivite öncesinde uygulandığında ağrı ve yaralanmalara karşı tampon görevi oluşturur. Sonrasında uygulandığında ise laktik asit ve kas tonajı ile yeniden yapılandırır.
Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlar, kalp ve dolaşım sisteminin işini kolaylaştırır. Sporcunun reaksiyon zamanını kısaltır, organlar arasındaki fonksiyonel harmoniyi düzenler ve genel bir rahatlama verir.
Klasik Masaj
Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.
Klasik masaj tekniklerinin kullanıldığı tüm vücut masajı ile bedeninize gevşetici ve rahatlatıcı özellikleri olan avuç içi ve akupresür tekniği ile uygulanan bu masaj dolaşım hızını arttırarak dokuları ve hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir, kendinizi zinde ve dinlenmiş hissedersiniz.
Kese & Köpük Masajı
Hamam, Anadolu kültürünün oldukça önemli bir parçasıdır. Tarih sahnesine 6 bin yıl önce çıkmış, ardından tarihte adı geçen hemen her medeniyetin kültürel bir parçası olmuştur.
Tüm dünyada bu özel uygulama ve ortam en sık “Türk Hamamı” adıyla bilinmektedir. Öyle ki, “Türkiye” dendiğinde, akıllarına gelen ilk şey olarak, çoğunlukla “Türk hamamı” dır. Sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedeceksiniz.
Geleneksel kıyafetle ısıtmalı mermere uzandıktan sonra hamam terapisti vücudunuzu kese ile temizleyerek ölü derilerden arındırarak mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir ve bu ritüel köpük masajı ile tamamlanır.

TOTAL